BTL7-E509-M0250-P-S32 - BALLUFF United States
Description: **Replaced version of BTL5-E10-M0250-P-S32** Magnetostrictive position measuring system BTL7-E509-M0250-P-S32, Configuration: interface 4...20 mA, power supply 10...30 VDC, interface details Current output rising, voltage output falling, configurable, mechanical design Square profile, height 37 mm, width 35 mm, connector plug, axial, M16, 8 poles, Measuring length in mm 250 mm, no special version.