LFXGK-144-A3E-CXX-32 - OHMART VEGA United States
Description: OUTPUT RANGE: 4-20MA ADDITIONAL INFO: PART NUMBER: LFXGK-144-A3E-CXX-32 MODEL: FIBER FLEX SPECIFICATIONS: RADIATION BASED MEASUREMENT TX INPUT VOLTAGE: 90 TO 250 VAC OR 10-50VDC (A) OUTPUT SIGNAL: 4 - 20 MA/HART + RS485 (K) LENGTH: 144" (3658MM) PROTECTION: EEXD IIC T5, IP 66 (3) HOUSING: POLYESTER POWER COATED ALUMINUM (BLUE) 3/4" FEMALE NPT (X2) (E) OPTIONS: 2" CONDUIT ADAPTER (CXX) LABEL: ENGRAVED 316SS (3) PACKING: SEALED WOOD CRATE (2) MATERIAL: RUBBER COATED FIBER OPTIC SCINTILLATOR BUNDLE USED: WITH CS137 SOURCE AS LEVEL TRANSMITTER INFO: SEE OHMART/VEGA DOC. RADIATION BASE MEASUREMENT AL-US LFXG- FIBERFLEX