MN1FSY-24-4-20-LW - Setco United States
Description: Holes will be drilled on the purchased sled as in the project. (Lead Screw Dovetail Slide, 4.0 wide, MN1)Leadscrew Driven Dovetail Slide, 4.0 wide, MN1 Features on this sled: - 4.00" wide x 2.00" high (4.00" wide x 2.00" high) - 24.00" long base(24.00" long base) - 4.00" long saddle with flat shank (R.H.)(4.00" long saddle with flat gib (R.H.)) - 20.00" travel distance (20.00" travel) - 5/8"-10 Acme Lead Screw Package with Micrometer Dial and Handwheel (5/8"-10 Acme Leadscrew Package with Micrometer Dial and Handwheel) - 4 Manual Saddle Locks ( (4) Manual Saddle Locks) - Road Wipers (both ends) - No drilling in the base or saddle (customer to machine) - Paint Feature: Black